Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

DELEGACJA SAMORZĄDOWO-BIZNESOWA Z REJONU LEOVA Z WIZYTA W KRASNYMSTAWIE I LUBLINIE.

Na zaproszenie Konsulatu Honorowego Republiki Mołdawii w Lublinie , Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie oraz Lubelskiego Klubu Biznesu w dniach 15 – 18 marca br. przebywali na terenie powiatu krasnostawskiego oraz powiatu lubelskiego przedstawiciele samorządu i biznesu z Rejonu Leova w Mołdawii. Na czele ośmioosobowej delegacji stał Prezydent Rejonu Ion Gudumac. Ponadto w jej skład weszli: Ion Plamadeala – zastępca prezydenta, Sergiu Postica – dyrektor rejonowej opieki społecznej, Ilie Condrae – odpowiedzialny za współpracę zagraniczną, Ion Barancean – przedstawiciel firmy „Fruct Agro Prut”, Nicolae Tomsa – prezes firmy „Lorex-Agro”, Sergiu Cibotaru – reprezentujący firmę finansową i Andrei Moroz – szef firmy GT „Moroz Ala”.

Nasi goście przyjechali, aby móc porozmawiać o ściślejszej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami naszych rejonów. Chcieli także obejrzeć kilka firm i gospodarstw, o których słyszeli, że dzięki pozyskiwanym środkom unijnym bardzo dobrze się rozwijają.

Program wizyty był bardzo bogaty. Chcieliśmy bowiem pokazać nowo wybranemu prezydentowi wszystkie instytucje, którymi wykazywał zainteresowanie. Pierwsze spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym, gdzie starosta Janusz Szpak przedstawił gościom kadrę kierowniczą  i zapoznał z zadaniami, które stoją przed samorządem powiatowym.

Delegacja została podzielona na dwie części. Przedstawiciele biznesu odwiedzali wraz z konsulem Republiki Mołdawii panem Andrzejem Kitą przedsiębiorstwa i przetwórnie, a samorządowcy nasze jednostki dla których jesteśmy organem prowadzącym. W składzie wizyty był Sergiu Postica – odpowiedzialny za opiekę społeczną, stąd też wizyta delegacji zarówno w krasnostawskim szpitalu jak i Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kwiatowej w Krasnymstawie była obowiązkowa.

Pokazaliśmy także dzięki uprzejmości prezesa Tadeusza Badacha Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, gdzie nasi goście mieli okazję spróbować produktów niemalże z taśmy produkcyjnej.

Kolejna wizyta miała miejsce w Cukrowni Krasnystaw, która jest oddziałem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Dyrektor Mirosław Cegłowski opowiadał o bardzo dobrych wynikach cukrowni,o produkcji cukru, jak też zasadach umów z plantatorami
i skupem buraków.

Jeszcze tego samego dnia w Starostwie odbyła się konferencja prasowa z udziałem konsula honorowego Republiki Mołdawii pana Andrzeja Kity i dziennikarzy lokalnych mediów.

Delegacja spotkała się również z Senatem i Przedsiębiorcami Lubelskiego Klubu Biznesu oraz Zastępcą Prezydenta Miasta Lublin. Podczas wizyt studyjnych odwiedzili następujące firmy: Zrzeszenie Producentów Owoców "STRYJNO-SAD", Lubelski Rynek Hurtowy ELIZÓWKA SA. oraz VF- CONCEPT Sp. z o.o.

FOTORELACJA: